Kde môžem získať najvýhodnejšiu pôžičku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

mám 26 rokov a zarobím v čistom 1 000 eur.

Kde môžem získať najvýhodnejšiu pôžičku na 8 rokov na 25 000 - 30 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je moje odporúčanie pre vás nebrať si spotrebný úver na takú vysokú sumu, pokiaľ vám to prinesie nejaké pasívum (auto, iné spotrebné veci). Pokiaľ to chcete využiť za účelom bývania, tak sú na trhu lepšie možnosti s nižším úrokom a nižšou splátkou.

Totiž ak máte 26 rokov a nemáte žiadne iné úvery, tak pravdepodobne nemáte vlastné bývanie, ktoré by malo byť v úverovom svete prioritou. Ak sa zadĺžite na takú vysokú sumu, bude pre vás do budúcna veľmi ťažké získať hypotéku na vlastné bývanie (ak teda náhodou vlastné bývanie už nemáte a bez hypotéky).

25 - 30 000 eur vám vie poskytnúť na spotrebu každá veľká banka. Záleží však od úrokovej sadzby a vstupných poplatkov, ktorá ponuka je najvýhodnejšia. Osobne by som sa spojil priamo s každou bankou a porovnal si ponuky na mieru pre vás, nech vám ponuku rovno namodelujú.

Ja sa totiž v aktuálnych kampaniach pri spotrebných úveroch až tak neorientujem, pretože sa zameriavam na spotrebné úvery k hypotéke ako spôsob dofinancovania a tam je to často rozdielne.

Spotrebné úvery vo všeobecnosti vôbec neodporúčam, pretože to vedie častokrát k zlým životným rozhodnutiam a neprospešnému a skorému zadĺženiu sa.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk