Kde sa oplatí mať 2. pilier?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

mám 41 rokov a zvažujem druhý pilier.

Kde sa oplatí mať 2. pilier?

V 365.life mám dlhopisový garantovaný dôchodkový fond.

Ďakujem

Dobrý deň,

nastavenie druhého piliera záleží najmä od toho, akú máte povahu investora a čo sú Vaše potreby a očakávania.

Totiž vo všeobecnosti to vyzerá tak, že čím je človek mladší, tým by mal investovať do krátkodobo rizikovejších nástrojov a dlhodobo stabilných. To sú napríklad indexové fondy. Dlhodobo sú stabilné, no v prvých rokoch vidno väčšie pozitívne aj negatívne výkyvy.

A čím je človek starší, tým by mal potom využívať krátkodobo stabilnejšie nástroje, ktoré však neprinášajú zaujímavé zhodnotenie dlhodobo. To je však vo všeobecnosti a individuálne sa to môže odlišovať.

Odporúčam si preto prečítať článok na mojej stránke o 2. pilieri, kde je presne popísané odporúčané nastavenie 2. piliera:

https://relyon.sk/blog/2-pilier-ako-funguje-a-a...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk