Kedy začať riešiť hypotéku?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

s partnerom (nie sme manželia) začíname s výstavbou rodinného domu. Plánujeme mať hotovú hrubú stavbu na jar s tým, že ju zafinancujeme z vlastných úspor. Záujem o hypotéku budeme mať cca maj/jún 2024.

Kedy je vhodný čas začať riešiť žiadosť o hypotéku?

Ktorá banka má najvýhodnejšie podmienky?

Ručiť by sme chceli stavbou, ale môžeme aj pozemkom.

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate hypotéku na výstavbu viete riešiť vo všetkých bankách okrem Unicreditu až vtedy, keď budete mať k dispozícii založenie nehnuteľnosti.

Viete začať buď tým, že založíte pozemok ešte pred zvýšením úrokových sadzieb, z tých peňazí začnete stavať a potom si nehnuteľnosť dokončíte z vlastných zdrojov.

Alebo si potom viete schváliť hypotéku na nešpecifikovanú výstavbu v Unicredite. To funguje tak, že teraz by ste si vedeli shcváliť podmienky a do 12-tich mesiacov by ste museli čerpať (nehnuteľnosť by musela byť ideálne v stave rozostavaná). Potom by ste teda o rok načerpali túto hypotéku a dokončili nehnuteľnosť.

Je tých variant viac. Záleží od toho, akú máte hodnotu pozemku a či už máte kúpený pozemok. Plus samozrejme je potrebné vedieť vek, príjem, počet detí, dĺžku a typ pracovného pomeru a podobne. Bez týchto vecí nechcem dať nejasnú odpoveď, aby ste sa na to nespoliehali, keď tam je veľká šanca, že to môže byť úplne inak.

Ak mi tieto veci doplníte do mailu, viem Vám to zodpovedať konkrétne a odporučiť banku na riešenie Vašej situácie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk