Ktorá banka akceptuje aj príjem z prenájmu nehnuteľnosti?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

chcel by som si požiadať o hypotéku na byt v Trnave. Mám klasický príjem na trvalý pracovný pomer na neurčito vo výške 1200 až 1250 EUR mesačne. Plus mám príjem z prenájmu nehnuteľnosti od februára vo výške 580 EUR mesačne. Nemám deti a ani manželku.

V ktorej banke mám šancu uspieť?

Akú najvyššiu čiastku môžem dostať?

Ďakujem

Dobrý deň,

príjem z prenájmu akceptujú všetky banky okrem Prima banky nasledovne:

  • SLSP: 50% (maximálne 500 EUR).
  • VÚB: 50%, minimálne 6 mesiacov trvajúci nájom.
  • ČSOB: v plnej výške vo Vašom prípade (inak do max 70% z Vášho hlavného príjmu).
  • Tatra banka: 55%, minimálne 6 mesiacov trvajúci nájom.
  • Unicredit: z daňového priznania cez výpočet: (základ dane - daň) / 12.
  • 365 banka: 60% bez podania daňového priznania.
  • mBank: 70% z čistého nájomného/60% z celkového nájomného.

Najviac Vám vie zobrať predbežne ČSOB banka, pričom limit na hypotéku by ste mali niečo cez 150 000 EUR.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk