Ktorá banka berie do úvahy ako príjem rodičovský príspevok, ak by som nemala spolužiadateľa alebo ručiteľa?

Zodpovedané
16. máj 2023

Dobrý deň,

chcem si zobrať hypotéku. Mám príjem z TPP a poberám aj vyšší rodičovský príspevok.

Ktorá banka berie do úvahy ako príjem rodičovský príspevok, ak by som nemala spolužiadateľa alebo ručiteľa?

Viem, že bežne banka berie do úvahy rodičovský príspevok len v prípade, keď si úver berú dvaja.

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne v takejto situácii žiadna banka na trhu neumožňuje pri jednej osobe na úvere kombináciu TPP + rodičovský príspevok.

Príjem vám teda banka akceptuje len z TPP a na základe toho sa vypočíta Vaša maximálna výška hypotéky a maximálna mesačná splátka.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk