Ktorá banka poskytne pôžičku žene na materskej?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

som na materskej a chcela by som úver. Môj príjem je 600 eur a potrebovala by som aspoň 1000 eur. Dokázala by som splácať aj 100 eur mesačne. Manželov príjem je 900 eur, ale pôžičku chcem iba ja sama.

Do ktorej banky by som sa mala ísť opýtať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, nikde Vám to neprejde. Pri úvere sú počítané rôzne parametre, pričom jeden z nich je prepočet maximálnej mesačnej splátky. Z materskej sa ráta príjem maximálne 412 eur mesačne.

Tento výpočet je nasledovný: Z príjmu sa odrátajú životné minimá na vyživované osoby v domácnosti, z toho sa odpočíta rezerva 40% a zvyšok je limit na splácanie úverov. Už po odpočítaní životných miním na Vás, dieťa a manžela ste v podstate v mínuse, čiže by ste museli ísť s ním do úveru a tak by Vám to vyšlo.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk