Má význam prepis domu, ktorý získal manžel za slobodna?

Zodpovedané
28. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Manžel dostal ešte pred svadbou darom od svojich rodičov dom. Potom sme sa zobrali, máme deti, dom sme prerobili, stari rodičia už nežijú.

Má význam prepísať na mňa polovicu tohto domu, keď dom získal manžel darovaním za slobodna?

Čo by sa stalo v prípade rozvodu?

V prípade, že by sme to riešili kúpnou zmluvou tak je pravda, že peniaze za do nesmú byť zo spoločných financií?

Napríklad auto sme kúpili počas manželstva a aj keď je písané na muža, tak si myslím, že mám nýrok na polovicu z auta.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše otázky spadajú skôr do právnej poradne. Ak dom manžel nadobudol pred manželstvom, je len jeho vlastníctvom. Ak by ste sa rozviedli, tak dom je stále jeho. Čo sa týka vysporiadania, to sa rieši v rámci rozvodu a prípadné nároky sa posudzujú súdnou cestou.

V každom prípade, ak chcete mať tieto veci právne vysporiadané, určite využite právne poradenstvo.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk