Má zmysel riešiť nový úrok s chýbajúcim príjmom?

Zodpovedané
4. feb 2025

Dobrý deň,

poprosím o radu ohľadom možnosti zníženia úroku na hypotéke v Tatra banke. Máme možnosť sa vyjadriť do 17. 2. k novému úroku, ktorý nám začne platiť na 3 roky. Aktuálne nám ponúkli 3,98 %.

Ako je možné požiadať o zníženie tohto úroku?

Myslím si, že by nám mohli ponúknuť nižšiu sadzbu.

Problém je, že sme dvaja dlžníci s podielom 50/50. Môj príjem bol za posledný rok (od februára 2024) takmer nulový, aj keď partner má nadštandardný príjem vo výške 3000+ EUR.

Má vôbec zmysel riešiť zníženie úroku vzhľadom na môj chýbajúci príjem?

Pravdepodobne by sme mali nižšiu bonitu aj v očiach inej banky. Do novej práce nastupujem až od 17. 2.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ja by som určite s bankou vyjednával. Povedal by som, že v Prima banke Vám ponúkli úrok 3,50 % a že by ste chceli prehodnotiť daný úrok, pretože inak asi budete refinancovať. Mali by Vám ho znížiť.

Čo sa týka práce a príjmu, to pri retencii (znížení úroku) neriešia – riešia iba to, ako dlho splácate a či splácate načas.


Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk