Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám 2 deti a príjem 1 080 eur. Mám šancu dostať hypotéku, keď nemám druhého žiadateľa?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

som mamička s dvomi deťmi. Mám 38 rokov, príjem v čistom tak okolo 1080. Vlastním byt na východnom Slovensku, hodnota cca 50 000€. Nasporených mám 25 000€, plus chalupa tak 10 -15000. Chcela by som bungalov v cene tak 135 000 - 145 000 eur.

Je to reálne, keď nemám druhého žiadateľa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre nájdenie možného riešenia/riešení by som určite v tomto stave potreboval konzultáciu. Napr. by ma zaujímalo, či byt/chalupu, ktoré vlastníte plánujete predať. Tiež či chcete bungalov kúpiť hotový alebo ho budete stavať a tu je tiež rozdiel napr. či budete stavať murovanú alebo montovanú stavbu (predpokladám, že by ste to riešili dodávateľsky a nie svojpomocne a tam tiež zohráva aj ako financovanie chce riešiť dodávateľ stavby).

Aby som Vás však "neodpálkoval", tak informatívne (ak všetko, čo mi chýba doplním za taký triezvy odhad), mohlo by vyzerať financovanie v prípade kupovania hotového bungalovu 130 000 EUR (sumu by som orientoval k takejto čiastke kúpnej ceny domu) nasledovne:

  • hypotéka so založením kupovaného domu 103 680 EUR
  • vlastné zdroje 25000 EUR
  • nájsť ešte 1320 EUR (to by sme práve potrebovali tú konzultáciu, aby sme si povedali nejaké reálne možnosti konkrétne pre Vás).


Zároveň toto berte ako veľmi orientačné. Pri analýze a konzultácii často narazím na možnosti, ktoré bežného človeka nenapadnú a zmieni to tak "medzi rečou".

Tiež môže byť riešením predaj jednej z nehnuteľností (za mňa by som sa prikláňal asi k tej chalupe) - o byty a prenájom bude v nasledujúcich rokoch určite záujem (ak na byt nie je hypotéka, čo predpokladám, že nemáte na to hypotéku - takže prenájom by sa dal urobiť vcelku konkurencieschopný).

Rozumiem, že je tu veľa dohadov, preto ak máte záujem to bližšie prebrať, napíšte mail.

Držím palce


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111