Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám šancu dostať hypotéku, keď budem robiť na polovičný úväzok?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

plánujem kúpiť starší dom a prerobiť ho. Som momentálne na materskej dovolenke, čoskoro budem už len na rodičovskej. Plánujem sa vrátiť do práce na polovičný úväzok.

Je možné, že mi banka poskytne možnosť vziať si hypotéku na dom a plus ho aj prerobiť?

Cca by som sa chcela zmestiť do 80 000 eur - plus mínus. Žiaľ nemám nič našetrené, čiže by som založila dom, ktorý kupujem.

Poskytne mi banka túto možnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné získať aj hypotéku na polovičný úväzok. Mám klientov, kde ich "polovičný" úväzok na dobu neurčitú je pre banku zaujímavejší vďaka oblasti podnikania zamestnávateľa a výške toho príjmu než napr. plný úväzok v nižšej výške napr. v gastro priemysle (ktorý teraz pre pandémiu trpí).

Z informácií, ktoré ste poskytli sa neviem nejako rozumnejšie vyjadriť. Je dôležitá aj výška, aj oblasť zamestnania, tiež počet detí, dokonca zaváži aj vzdelanie. Banka obvykle rodičovský príspevok berie ako doplnkový príjem, takže podstatné pre získanie hypotéky bude posúdenie toho polovičného úväzku.

Tiež to môže byť ťažšie financovateľné aj z dôvodu, že nemáte rezervu. Čiže na kúpu domu banka spravidla požičia okolo 80% z kúpnej ceny (hodnoty nehnuteľnosti) a tých zvyšných 20% je potrebné nejako doriešiť. Musia na to stačiť príjmy, môže sa na to využiť iný typ úveru alebo bude potrebné dozaložiť ďalšiu nehnuteľnosť (môže byť napr. rodičovská).

Prípadne napíšte mail, skúsim sa k tomu lepšie vyjadriť, keď si doplníme viac info.

Pekný deň


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111