Mám šancu dostať hypotéku, keď som na rodičovskom a poberám výživné?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

v blízkej dobe by som sa potrebovala presťahovať do vzdialenejšieho mesta, ale som len na rodičovskom príspevku (300 eur) + výživné (200 eur). Po presťahovaní budem riešiť prácu, ale to bez bývania nemá význam a podnájom nejak nejde, keďže máme psíka.

Je nejaká možnosť dostať pôžičku aspoň nejakých 60 000 eur aj s takýmto smiešnym príjmom a s začínajúcou prácou?

Alebo je nejaké lepšie riešenie v takejto situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma to, s kombináciou týchto príjmov bude zabezpečenie bývania cez hypotéku problematické. Chýba mi viac detailov, avšak okrem hypotéky bude ťažšie aj dofinancovanie časti kúpnej ceny, čo nekryje hypotéka (banka spravidla dá hypotéku 80% z kúpnej ceny).

Potreboval by som viac informácií, či je napr. možné riešenie s nejakým spolužiadateľom alebo či sa dá pomôcť aj s rodičovskou nehnuteľnosťou.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk