Mám šancu dostať hypotéku, keď som rozvedená a mám dieťa?

Zodpovedané
11. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som požiadať o hypotéku cca 100 000 eur. Zarábam v čistom cca 900 eur.

Mám šancu ju dostať, keď som rozvedená a mám dieťa?

Koľko býva percentuálne minimum, ktoré treba brať?

Ďakujem

Dobrý deň,

minimálna hypotéka, ktorú si môžete zobrať je cca 7000 EUR - záleží od jednotlivých bánk.

Aj ako rozvedená matka s dieťaťom môžete získať hypotéku. Banka bude zhodnocovať viac faktorov. Keď preratávam orientačne klientovi, či vychádza hypotéka, tak to či hypotéka vychádza, alebo aká bude bonita ovplyvňuje to veľa faktorov. Napr. aj vzdelanie, vek žiadateľa, druh a oblasť pracovného pomeru.

Ak by som dal do svojej kalkulačky Váš avizovaný príjem, 1 dieťa, že ste rozvedená a všetky ostatné parametre by boli ideálne, tak mi vychádza možná hypotéka do 85 000 EUR.

Percentuálne sa hypotéka obvykle dostáva do 80% z hodnoty nehnuteľnosti, resp. z kúpnej ceny. Teraz sa mi podarilo s kolegom po dlhšom čase úspešne doriešiť 90% financovanie cez jednu banku. Rátajte radšej tých 80%.

Pre lepšiu radu je nutné doplniť viac informácií.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk