Mám šancu získať hypotéku, keď môj jediný príjem je opatrovateľský príspevok?

Zodpovedané
21. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som získať hypotéku na kúpu bytu vo výške cca 70 000 eur. Som sama, beriem opatrovateľský príspevok na starkú vo výške 476 eur a to je jediný môj oficiálny príjem. Okrem toho mám ešte pravidelný zárobok 400 eur, ktorý mi chodí na účet od firmy, s ktorou spolupracujem. No s nimi nemám žiadnu zmluvu čiže banke neviem tento príjem zdokladovať.

Mám šancu získať hypotéku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

aj keď mi chýba viac informácií, s najväčšou pravdepodobnosťou hypotéku 70 000 EUR neviete získať.

V nejakej forme (možno v menšej výške) by bola hypotéka riešiteľná za predpokladu, ak by ste ten svoj pravidelný "príjem", ktorý ak som dobre pochopil oficiálne neexistuje, dostali do oficiálnej roviny - napr. aspoň, že by ste mali živnosť, kde by tieto príjmy Vám pretekali cez podnikateľský účet.

Mrzí ma to. Za súčasného stavu nie je hypotéka poskytnuteľná.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk