Máme šancu získať hypotéku, keď má manžel dlhy v poisťovniach?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

chceli by sme žiadať o hypotéku. Manžel je živnostník vedený ako dĺžnik v sociálnej poisťovni, aj v zdravotnej poisťovni, aj na daňovom.

Máme šancu získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

dlhy, prípadne exekúcie a podobné negatíva si banka vie ľahko overiť. Toto je pre banku negatívny signál a spravidla znamená zamietnutie hypotéky.

Mám skúsenosti, že po vysporiadaní a ak sú v žiadosti aj iní žiadatelia s dobrým príjmom, tak sa občas dá s tým neskôr niečo urobiť.

Predbežne, aj keď informácií ste poskytli málo, je to však problém.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk