Manžel chce, aby som mu prepísala polovicu darovaného domu za účelom získania hypotéky. Je to možné?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

pred manželstvom mi bol darovaný dom. Dnes žijem s manželom a máme spolu 3 deti. Ja som momentálne na rodičovskej dovolenke, nepracujem. Manžel chce, aby som mu prepísala polovicu domu, aby ho mohol založiť banke a vziať si hypotéku, keďže pracuje len on a ja nie. Následne by chcel kúpiť pozemok a začať stavať tak, aby sa potom mohlo záložné právo preložiť z toho domu na rozostavanú nehnuteľnosť.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno a nemusíte na neho nič prepisovať. Stačí, keď mu podpíšete záložné zmluvy, že sa Vaša nehnuteľnosť bude v prospech banky zakladať. Následne by si zobral hypotéku na kúpu pozemku a stavby domu. Po dostavaní nehnuteľnost a jej kolaudácii môžete ťarchu prehodiť. Záleží od toho, v ktorej banke to budete riešiť a aké budú hodnoty oboch nehnuteľností.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk