Môže banka kupujúcich žiadať doložiť k úveru moju záložnú zmluvu?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

predávam svoj rodinný dom. Banka kupujúcich je Tatra banka a k ich úveru požaduje doložiť moju záložnú zmluvu na hypotekárny úver, ktorý momentálne mám na dome. Ja to nepovažujem za štandardný postup.

Je to reálne, alebo sa týmto chcú kupujúci dostať k nejakým informáciám, ktoré ja nepovažujem za dôležité, aby mali na vedomí?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to štandardný postup a určite to nie je potrebné. Ak sa z ich hypotéky vypláca Vaša hypotéka, tak potrebujete získať od banky vyčíslenie zostatku úveru a tým požiadať o predčasné splatenie hypotéky.

Nemusíte dokladať žiadne úverové a ani záložné zmluvy k ich hypotéke.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk