Môže priateľ urobiť refinanc, keď bude mať zahraničnú pracovnú zmluvu?

Zodpovedané
20. nov 2023

Dobrý deň,

priateľ má hypotéku a spotrebný úver. Refinanc riešený bol, avšak aktuálne je zamietnutý. Má však možnosť pracovať na nemeckú zmluvu.

Vie urobiť refinanc, keď bude mať zahraničnú pracovnú zmluvu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, zahraničný príjem z Nemecka je akceptovateľný v každej banke okrem Prima banky + je podmienka, aby to bol trvalý pracovný pomer a ideálne trvajúci aspoň 6 mesiacov.

Zároveň je dôležité vedieť, prečo bol úver zamietnutý a či to bol dôvod, ktorý by sa zmenou práce vyriešil alebo nie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk