Môžem dostať hypotéku, keď mám negatívny záznam v úverovom registri?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

chcem požiadať o hypotéku, ale mám záznam v úverovom registri. Počas doby cca 2 rokov som sa dvakrát nedopatrením dostal do nepovoleného prečerpania (2 - 3 EURA) kvôli úrokom na dobu 1 deň, keď som to hneď vyrovnal. Viď výpis. Od posledného nepovoleného prečerpania prešlo 6 mesiacov a povolené prečerpania som už zrušil. Žiadne ďalšie záväzky nemám.

Mám 27 rokov, zmluva na dobu neurčitú a čistý príjem 1600 EUR. Chcel by som vziať bezúčelovú hypotéku na rekonštrukciu domu vo výške 80 000 - 100 000 EUR.

Mám šancu v nejakej banke získať hypotéku?

Musím čakať kým prejde dlhšia doba od poslednej delikvencie?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne banky chcú mať čistý úverový register, resp. niektoré banky chcú mať čistý register aspoň 1/2 roka. Túto podmienku nespĺňate. Na druhej strane sú to malé a krátke omeškania, pri ktorých by banka možno vedela prižmúriť oči.

Najlepšia možnosť pre Vás je ísť do banky, kde je najmenšia šanca zamietnutia, resp. od banky, ktorá je najviac benevolentná k úverovému registru. Aktuálne je to Slovenská sporiteľňa.

Neodporúčal by som hneď nahodiť žiadosť, pretože sa môže stať, že to zamietnu a mali by ste ďalší negatívny zápis v registri. Je tu možnosť to nahodiť online cez poradcu s aktívnym osobným číslom v SLSP, kedy sa vie dopredu overiť priechodnosť žiadosti. Banka sa vie vyjadriť, či nevidí žiaden problém, alebo či to určite zamietne, alebo či tam je "výkričník" a je to napríklad 50/50. Podľa tejto odpovedi sa dá rozhodnúť, či sa to posunie na schválenie alebo nie. Ak nie, nepôjde to do registra ako negatívny zápis.

Ak nikoho takého nepoznáte, čo to vie takto dopredu odkomunikovať a preveriť, pokojne môžete napísať na mail aj mne a ja Vám s tým budem vedieť pomôcť, nech idete na istotu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk