Môžem si podať žiadosť o vymazanie z registra dlžníkov?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

bola som oddlžená v roku 2018, dnes som žiadala o úver. Nebol mi poskytnutý z dôvodu, že som vedená v registri dlžníkov.

Môžem si podať žiadosť o vymazanie z registra dlžníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dlh dlhodobo vyrovnaný a ste stále vedená v registri dlžníkov ako dlžník, viete požiadať o vymazanie tohto záznamu. Skúste sa zaregistrovať, resp. prihlásiť na stránke https://registerdlznikov.sk/ a skontrolovať si vaše záznamy.

Na druhú stranu, úver vám mohol byť zamietnutý aj kvôli tomu, že máte negatívny záznam v úverovom registri a ak sa náhodou pýtate na ten, resp. ak iní používatelia/používateľky chcú vedieť informácie o výmaze z tohto registra, napíšem k tomu info nižšie:

Úverový register je vedený preto, aby bankové a nebankové inštitúcie vedeli, akú platobnú disciplínu klient má a aby si vedeli vyhodnotiť, či pre nich nie je priveľmi rizikový. Ak je záznam oprávnený, tak z úverového registra odstránený nebude a teda tento záznam budú inštitúcie vidieť 5 rokov od jeho udiania.

To, že bol záväzok vyplatený a pohľadávka vyrovnaná je poľahčujúca okolnosť, no záznam tam bude svietiť aj napriek tomu. Sú však inštitúcie, ktoré na to prihliadajú menej ako iné a u nich je vyššia šanca na prejdenie úveru.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk