Môžem získať hypotéku, keď mám v čistom 700 eur?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

mám 28 rokov a chcela by som požiadať o hypotéku 70 000 eur. Samožiadateľ, bez manžela. Jemu hypotéku neposkytnú, pretože je na bežnom účte dlhodobo v mínuse a 2x sa omeškal so splátkou pôžičky 1 deň po splatnosti. Zarábam 700 eur v čistom, nikdy som nemala žiadnu pôžičku a ani úver. Máme 1 dieťa, bývame v podnájme.

Existuje nejaká možnosť, že by som za týchto podmienok získala hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

aktuálne na hypotéku vo výške 70 000 eur potrebujete mať príjem okolo 1 200 eur v čistom priemerne mesačne. (Vo Vašej situácii pri splatnosti 30 rokov, jednom dieťati a manželovi.) Možno trošku menej a možno trošku viac, záleží od výberu banky - konečnej úrokovej sadzby.

Osobne som riešil prípady, kedy mal klient nejaké omeškania v minulosti a niekoľko z týchto prípadov prešlo. Záleží dosť aj od toho, ako sa to nahodí do banky (kto je hlavný žiadateľ, aká je celková bonita pri iných faktoroch ako úverovom registri a tak ďalej).

Momentálne to teda tak ako chcete riešiť neviete, no môžem sa Vám pozrieť na to, či by bola šanca, aby Vám to prešlo spolu s manželom. Ak má teda čistý príjem aspoň tých 500 eur mesačne. Pokojne mi napíšte na email.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk