Na čo si mám dať pozor pri refinancovaní?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

chcem refinancovať úver do inej banky, ktorá by mi poskytla nižší úrok. Momentálne mám v Raiffeisen banke 12,60% úrok, čo je v porovnaní s inými bankami dosť vysoké číslo.

Premýšľam nad refinancovaním do ČSOB alebo do SLSP, kde by som si prípadne preniesla aj osobný účet.

Na čo si dať pozor pri refinancovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri refinancovaní si treba ujasniť ciele, ktoré chcete vyriešiť. Spravidla to môže byť menej preplatiť, alebo mať výrazne nižšiu mesačnú splátku/splátky.

Pri refinancovaní to v našej finančnej kacelárii vieme klientovi aj vizualizovať, kde si pozrie aký má teraz stav - preplatenia a splátky a aké sú altenatívy v rôznych bankách, či pri využití rôznych typov úverov. Veľmi výhodné je napr. refinancovanie za pomoci refinančej hypotéky, kde je preplatenie výrane nižšie a to aj pri dlhšej splatnosti a tiež oveľa nižšej splátke.

Treba si teda dať na papier čísla a ujasniť si priority. Tiež je vhodné dať si do nákladov produkty a služby, ktoré sú často súčasťou "výhodného" refinancovania. Hlavne, aby zmysluplné a nenavyšovali nakoniec tak "nenápadne" to výhodné refinancovanie.

Porovnajte ponuky, požadujte aj ukážku v číslach a verím, že si nakoniec nájdete to, čo je pre Vás zmysluplné.

PS: Tento úrok čo máte dnes je pomerne vysoký aj na spotrebný úver. Teda aj v rámci refinancovania pomocou spotrebných úverov sa pri dobrej ponuke banky viete dostať aj na polovičné hodnoty úroku.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk