Nenašla som Vás v registri NBS a ani v ORSR. Môžete poskytovať takéto poradenstvo?

Zodpovedané
Peniaze
23. jún 2020

Dobrý deň,

nenašla som Vás v registri NBS a ani v ORSR, že by ste boli FO alebo PO.

Môžete poskytovať takéto poradenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

z popisu poradne si môžete pozrieť bližšie info - som zamestnanec finančnej inštitúcie na rodičovskej dovolenke. V týchto registroch nie sú uvedení napr. aj zamestnanci banky, ktorí samozrejme príslušnú prax majú a spĺňajú aj legislatívne vzdelanie (aj odborné skúšky NBS). Aj ja mám od NBS certifikáciu v príslušných finančných sektoroch. Tiež moja prax (teda jej časť) je ako tak aktualna aj na LinkedIn - https://sk.linkedin.com/in/michal-ducký-21919111a.

Zároveň samozrejme odporúčam, hlavne v prípade finančných poradcov/sprostredkovateľov si preveriť aj Vami spomínané registre - uvádzam tu teda aj link pre ostatných https://regfap.nbs.sk/ - len upozorňujem, že napr. svojho osobného bankára, ktorý pracuje priamo v banke tam nenájdete. Garantom odbornosti, školení zamestnancov a tiež absolvovaných odborných skúšok je daná finančná inštitúcia (vykonávajú sa samozrejme aj kontroly k tomu).

V popise poradne je bližšie info. Keďže chcem dávať naozaj dobrú radu, keď je to potrebné, ľudí požiadam o doplnenie, aby moje odporúčanie bolo pre nich vhodné.

Na základe svojich skúseností a dotazov tiež vediem blog https://finporadna.sk. V tomto smere vždy odporúčam komplexnú finančnú analýzu, ktorá by mala byť základným nástrojom každého bankového a finančného poradcu. Pre každého z nás môže byť vhodné iné finančné riešenie.

Keďže moja žena a aj ja osobne som dostal od Modrého koníka viackrát pomoc komunity, v rámci toho, že som s dcérkou na rodičovskej dovolenke, som sa rozhodol tiež prispieť.

Za svoje rady nedostávam žiadnu odplatu či províziu. Samozrejme, že po rodičovskej dovolenke bude opäť potrebné aj zarábať v prospech rodiny.

Pekný deň.


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111