Od akého časového obdobia banky sledujú pohyby na účtoch, ak by som chcela zobrať úver?

Zodpovedané
24. apr 2022

Dobrý deň,

chcem si zobrať úver.

Od akého časového obdobia banky sledujú pohyby na účtoch, ak by som chcela zobrať úver na auto a sú tam prevody online hazardných hier?

Ďakujem

Dobrý deň,

hranie hazardných hier banky vo všeobecnosti posudzujú negatívne. Stretol som sa aj s tým, že dokonca banka si interne vie urobiť záznam na takéhoto klienta (ak sa napr. berie úver v banke, kde je bežný účet a interne banka rozozná tieto aktivity vo väčšom rozsahu).

Vo všeobecnosti banky môžu požadovať výpisy ku schvaľovaniu. Počet mesiacov, kedy si banky chcú pozerať výpisy sa rôznia. Bežné je, ak si banka vyžiada 3 - 6 mesiacov. Stretol som sa už aj s celým rokom.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk