Kde si mám zobrať úver 5000 eur?

maribell
13. máj 2014

ahojte baby .. s manzelom sme uvazovali ze by sme si zobrali bezucelovy uver ..este sme ziadnu pozicku nemali a ani nemame .. boli sme sa pytat v UniCreditBank, Slovenskej Sporitelni, CSOB, rozmyslali sme aj nad ZUNO alebo mBANK ..vsade by nam uver dali .. rozdiel je len u urokoch .. moja otazka ale znie s ktorymi bankami mate najlepsie skusenosti? ..chceli by sme uver bez komplikacii teda co najjednoduchsi, aby sme tam nemuseli lietat s 300 papiermi a aby schvalovanie netrvalo pol roka.. pytam sa preto lebo si najskor v konkretnej banke musime zalozit ucet ..a nechcem si tam zakladat ucet ked ho od zurivosti budem musiet o 2 mesiace zrusit ... jednoducho sa pytam na vase skusenosti s bankami dakujem 🙂

elienka
13. máj 2014

ja mám hypo z Mbank a som maximálne spokojná, doporučila by som znova

maribell
autor
13. máj 2014

@elienka aj nad nou sme rozmyslali .. pisala som tam email ale zatial mi neodpovedali .. zaujima ma hlavne to ze pri pozicke nad 3300eur treba potvrdenie od manzela/manzelky ze s uverom suhlasi a treba pre to navstivit pobocku co sa mi celkom nepaci kedze sme z trencina a pobocku maju az v ziline ...

zuzzuli
13. máj 2014

my sme mali uvery v CSOB a musim povedat ze taky neporiadok, ako oni v tom maju som este v ziadnej banke nezazila. Navyse vsetko im dlho trva a pytaju neskutocne poplatky za to, co ti ina banka da obratom zadarmo ☹ . U mna velke sklamanie. Takze neviem ti poradit ktoru ano, ale viem ze CSOB nie 😉

sheila72
13. máj 2014

V slovenskej je fajn, ale väčší úrok, akurát že môžeš bez poplatkov vrátiť väčšiu čiastku. Vúb má zas úrok menší, tam som nevidela žiadny problém. Ale nijak extra sa nevyznám 🙂

sheila72
13. máj 2014

@maribell hlavne si neber z poštovej banky.

luslus
13. máj 2014

@maribell my sme mali v SLSP, vsetko bolo rychle, jednoduche ale to bolo tym, ze tam mam ucet a chodi mi tam vyplata, cize nic som nemusela dokladovat. keby som chcela v inej banke tak to uz su papierovacky ako potvrdenie o prijme, vyplatne pasky a neviem co vsetko...v slsp som mala peniaze na ucte asi na druhy den. ale...pri 3000e na 5 rokov by sme celkovo vratili skoro 6000e !!!!!!!! a asi to tak je pomaly v kazdej banke. preto sme boli radi, ked nam po par mesiacoch prisli necakane peniazky a uver sme vyplatili

beruska.zuzanka
13. máj 2014

ČSOB určite nie, rovnaká skúsenosť ako @zuzzuli

ZUNO je ok 🙂

maribell
autor
13. máj 2014

@luslus ja mam tiez slsp a preto som sa tam bola pytat ..jasne bolo by to vsetko bez papierov ale ponuku ktoru nam vypocitali povazujeme za poslednu moznost ..pretoze pri uvere 5000 eur na 5 rokov nam vypocitali 7400 eur 🤐 .. v UniCreditBank nam dali 5000 eur na 5 rokov za 6800 .. ale ZUNO a mBANK ponukaju to iste za 6300 eur .. takze slsp ako posledna moznost

stefka33
13. máj 2014

Minule som zablúdila na mBank fórum a toľko sťažností pokope som ešte nevidela. Veľmi ma to prekvapilo, lebo sme rozmýšľali, že si u nich necháme refinancovať hypotéku. Po tom čo som si tam prečítala už o túto banku ani nezakopnem. Odporúčam komplet preštudovať fórum: http://www.mbank.sk/forum/kategoria,10,muverymh...

mon29
13. máj 2014

My mame v zune.. a ok peniaze prisli do 48 hodin.. urok tiez nizsi ako v inych bankach.. a nemuseli sme nikam chodit..vybavili sme cez net.. prisiel kurier s papiermi na podpis.. ale teraz spatne by som rozmyslela ci brat uver..

maribell
autor
13. máj 2014

@mon29 konkretne kvoli comu? zle skusenosti? .. my s manzelom potrebujeme prerobit par veci na dome a kym by sme to nasetrili :-/

elienka
13. máj 2014

@stefka33 ja mám hypo z M bank a som teda maximálne spokojná, schválili to bez problémov, do mesiaca sme mali všetko vybavené a predávajúci mal peniaze na účte. tak sme asi narazili na dobrého poradcu - je to ich zamestnanec. ešte aj ten úver sme podpisovali doma

stefka33
13. máj 2014

@elienka To je fajn, len podľa toho fóra ste zrejme výnimka. Pravda je, že nie je poradca ako poradca. Kým sme si vybavili hypo tak sme si obehali všetky banky a pri niektorých poradcoch som mala pocit, že tomu rozumiem lepšie ako oni. 😒

bosoriak
13. máj 2014

@maribell Aj my mame mBank a podmienky su bezkonkurencne - urok, predcasne splatky kedykolvek v akejkolvek vyske (o to nam primarne islo), ucet zadarmo. Za tu jednu cestu to podla mna stoji. Pripadne sa ich spytajte, ci to nejde tak, ze to prehlasenie podpise manzel a da si overit podpis (robia to aj na matrike napr. za 1,5 eura tusim)

majusqa77
13. máj 2014

kamos teraz kupoval byt a riesil hypo cez m-bank. dostal najnizsi urok a do 14 dni od poziadania o uver (mal uz vsetko nachystane, vratane znaleckeho posudku) mali uz predavajuci eura na ucte...

bosoriak
13. máj 2014

@stefka33 ja by som sa nerozhodovala podla staznosti, ale podla odpovedi na ne. Pretoze staznosti na ostatne banky je samozrejme este viac (pretoze maju viac klientov), ale nie su zverejnene 🙂 My mame hypoteku v mBank a podmienky su naozaj bezkonkurencne, vsetko zdarma a predcasne splatky kedykolvek. Takze @elienka rozhodne nie je vynimka.
Ale zas dobre, ze tam nie je vela ludi, lebo potom by zdvihli ceny 🙂

elienka
13. máj 2014

@stefka33 no nedala by som veľmi na to fórum, lebo som to len tak zbežne pozrela, ale nadávajú tí, čo úver nedostali, ale my nevidíme ich presnú finančnú situáciu a ich ostatné úverové zaťaženie. a tie príspevky sú už aj rok dva staré. ja si na mbank vážim najmä to, že čo mi ukázala ich demo kalkulačka, to som aj dostala (mám úrok 2,51). toto isté sa však nedá povedať o ostatných bankách, kde mi ponúkali úrok o dosť vyšší, než bola ich reklama.

gaba66
13. máj 2014

určite Tatrabanka 🙂 najlepšia vo všetkom

dadulajda
13. máj 2014

my mame aj vo VUB aj postovej a super.dokonca postova ma akciu do juna, ze polovicku urokov neplatite. nam dali najnizsi urok!! v tatra slubovali mesiac kydy a nic z toho a este sme platili kadeco...a s urokmi sa tiez netrapia.bachnu co im napadne

sylvial
13. máj 2014

Ja mám kamarátku, ktorá robí pre finančné centrum, oni ti spravia finančnú analýzu a poradia ti, kde je pre teba najvhodnejšie zobrať si úver. Samozrejme poradenstvo je bezplatné.

stefka33
13. máj 2014

@bosoriak
@elienka Pripúšťam, že môžete mať pravdu kočky. 🙂

maribell
autor
14. máj 2014

@bosoriak @elienka @mon29 @beruska.zuzanka baby a tie pozicky online na akom pricipe funguju? .. ja som citala ze ten urok nam vypocitaju az ked si podame ziadost a ziadost si mozeme podat az ked mame zalozeny ucet.. zda sa mi to trocha nefer pretoze naco si budem zakladat ucet ked mi potom vypocitaju urok vacsi ako v banke? ..

maribell
autor
14. máj 2014

@sylvial a to poradenstvo ako funguje? .. kde ju mam najst?

sharlotta
14. máj 2014

@maribell a v ktorej banke mas ucet? Urcite by som volila Tatrabanku, UniCredit, alebo VUB. Mame uz 3. hypo a spotrebak. Presli sme komplet vsetky banky, o ine, ako tieto by som ani nezakopla a uz ani nezakopnem.

ammellia
14. máj 2014

@maribell vyber si podla uroku a poplatkov. Vacsina bank uz dnes schvalu je spotrebne uvery rychlo, ak ste zamestnanci, tak povacsine netreba ani potvrdenie o prijme (overi sa v soc. poistovni).

maribell
autor
14. máj 2014

@sharlotta my mame slovensku a tam su neskutocne palky .. uz som to tu pisala a este som si aj vsimla ze som sa sekla lebo 5000 eur na 5 rokov nam vypocitali na 7800 eur 🤐 .. rozmyslame nad unicredit lebo tam to vychadza na 6800 a plus ucet na 10 rokov zadarmo .. aj VUB vychadza velmi dobre tusim tak isto tych 6800 ale tam sa mesacne plati ucet zhruba 5 eur 😖

sharlotta
14. máj 2014

@maribell A nemozes si zrusit ucet v slsp? Moj otec ma ucet v UniCedit uz dlhe roky, ale je maximalne spokojny.

maribell
autor
14. máj 2014

@sharlotta nechapem otazke .. jasne ze si mozem zrusit ucet ale zalozit si ho musim tam kde si zoberiem pozicku lebo vsade to vyzaduju ... takze preto si chcem najskor vybrat banku az potom zakladat ucet

sharlotta
14. máj 2014

@maribell aha, ok ja som myslela, ze budes mat dva ucty. Potom ok. 😉

maribell
autor
14. máj 2014

@sharlotta ale kde 😀 naco by nam to bolo ..teraz mam este pre mladych tak tam platim 2 eura mesacne ... ale chcem nejaky zadarmo 😀 a v unicredit ho ponukaju 🙂