Odporúčate mi refinancovanie?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som refinancovať hypotéku, ktorú mám v ČSOB. Zostatok cca 45 000 eur - 0,8%, 5-ročná fixácia končí vo februári 2024. Bojím sa, že potom zdvihnú úroky. Rozmýšlam nad fixáciou 10 rokov v nejakej banke, aj ked s vyšším úrokom.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže nikto nievie, že aké úroky budú o rok alebo 2 či 3, ťažko sa radí so 100-percentnou istotou správna možnosť. Osobne by som sa rozhodoval podľa toho, že ako dlho hypotéku ešte budete platiť a koľko si viete do konca fixácie odložiť na predčasné splatenie.

Ak hypotéku budete platiť ešte dlho (15/20/25 rokov), tak si myslím, že je pre vás dobrá možnosť si fixáciu predĺžiť čo najskôr. Ak by ste ju platili napríklad len ďalších 5/7 rokov a viete si mesačne niečo odložiť na mimoriadne splátky, radšej by som si na vašom mieste nechal aktuálne podmienky a po zvýšení úroku o rok a pol dal mimoriadne splátky, ktoré viete v ČSOB dávať aj každý mesiac.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk