Oplatí sa havarijné poistenie na 5-ročné auto?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom havarijného poistenia. Mám svoje prvé auto, ktoré je jazdené. Vyrobené bolo v roku 2017, cena bola 10 500 eur. Každý ma od havarijého poistenia odhovára. Vraj je to už dosť staré auto a neoplatí naň platiť havarijné poistenie.

Oplatí sa podľa Vás havarijné poistenie na 5-ročné auto?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo veľa prípadoch sa havarijné poistenie oplatí pre autá aj v 6/7 roku. Závisí to dosť aj od jeho hodnoty - čím hodnotnejšie auto, tým viac by som odporúčal si dať aj havarijné poistenie.

Aktuálne by som sa teda neodvíjal možno od otázky, či si poistiť auto, keď má 5 rokov, ale akú má auto hodnotu. Uviedli ste, že nové auto stálo 10 500 eur, aktuálnu hodnotu viete vy.

V každom prípade by som si skúsil porovnať ceny havaríjneho poistenia. Následne by som zvolil alternatívu - veľa ľudí využíva kombináciu PZP s pripoisteniami ako živel, čelné sklo, zver a podobne.

Podobnou alternatívou je aj nižší balík havarijného poistenia, ktorý (záleží od poisťovne) väčšinou nezahŕňa škodu z vlastnej viny, ale kryje napríklad živelné udalosti, stret so zverou a iné riziká (tak ako rozšírené PZP). Pozor by som ale dal na rozsah škôd v PZP.

Určite by som sa rozhodoval aj z hľadiska, aby ste s tým vy boli spokojný. V prípade, že by ste chceli porovnať ceny, napíšte mi pokojne na email a môžem vám ich pripraviť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk