Oplatí sa mi požiadať o predvolenú investičnú stratégiu?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

asi od roku 2017 mám založený druhý pilier vo VÚB Generali. Mám 31 rokov, vlastním fondy Klasik dlhopisový garantovaný a Index negarantovaný.

Oplatí sa mi požiadať o PIS?

Ako to je z odvodmi počas PN, materskej rodičovskej a keby som bola na úrade práce alebo pracovala v ČR?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite odporúčam využiť predvolenú investičnú stratégiu. Budete mať na dôchodku určite viac peňazí, pretože indexové fondy sa využívajú ako dlhodobá investícia s vyšším výnosom a vy dlhodobo investovať budete.

S odvodmi do 2. piliera to funguje tak, že počas PN nie, počas materskej áno a počas práci v ČR nie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk