Oplatí sa mi vstúpiť do 2. piliera?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

do apríla 2023 som na rodičovskej dovolenke. V tomto roku dovŕšim 40 rokov.

Oplatí sa mi vstúpiť do 2. piliera?

Dá sa tam vstúpiť, aj keď nejaký čas po ukončení rodičovskej dovolenky budem bez práce?

Len, aby som splnila podmienku vstupu do 40 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite sa Vám to oplatí no musí tam odísť aj nejaký odvod. Môžete si ta raz poslať peniaze napríklad aj vy sama a tým pádom sa Vám 2. pilier otvorí.

Oplatí sa to z toho dôvodu, že keď už budete pracovať, bude sa Vám tam pekne odvádzať každý mesiac niekoľko desiatok EUR + sa Vám tieto peniažky budú zhodnocovať. Vďaka tomu budete mať výraznejšie vyšší dôchodok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk