Oplatí sa urobiť mimoriadnu splátku v Prvej stavebnej sporiteľni?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom úveru v Prvej stavebnej sporiteľni.

Oplatí sa mimoriadna splátka v PSS?

Mám radšej platiť mesačne a odkladať si na predčasné splatenie celého úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne by som peniaze navyše investoval. Nedával by som ani mimoriadne splátky a ani ich "len tak" neodkladal na bežný účet alebo sporiaci podúčet.

Peniaze navyše by som dlhodobo investoval do fondov a následne ich po nasporení dostatočnej sumy použil na jednorázové vyplatenie celého úveru. Prípadne by som si úver nechal a peniaze investoval ďalej, napríklad pre deti alebo na dôchodok.

Pozrite si aj môj článok o predčasnom splatení úveru, kde je aj porovnanie mimoriadnych splátok verzus investovania a splatení celej sumy naraz: https://relyon.sk/hypoteky/predcasne-splatenie-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk