Ostáva nám splatiť 50 000 EUR. Je pre nás výhodnejšia 5-ročná fixácia s úrokom 5,1 % alebo 3-ročná s úrokom 5,3%?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

končí nám doba fixácie hypotéky a mali by sme mať nárok na štátnu pomoc pri jej splácaní. Banka nám ponúkla 5-ročnú fixáciu s úrokom 5,1 % alebo 3-ročnú s úrokom 5,3%.

Ktorú dobu fixácie by ste nám odporučili?

Ostáva nám splatiť 50 000 EUR.

Ako dlho sa bude štátna pomoc poskytovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dlhšiu fixáciu na nižší úrok, tak určite tú dlhšiu. Vás to ničomu nezaväzuje. Počas fixácie si takisto môžete znížiť úrokovú sadzbu v aktuálnej banke, alebo refinancovať do inej.

Fixácia znamená iba to, že banka sa zaväzuje Vám, že Vám úrok nezvýši. Vy s ním ale na dol môžete hýbať. Určite si teda vyberte tú možnosť, kde je nižšia úroková sadzba.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk