Ovplyvní záznam v úverovom registri moju budúcu žiadosť o hypotéku?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

4 dni som meškal so splátkou úveru. Aby som veci uviedol na pravú mieru, tak úvery splácam poctivo už asi 8 rokov. Mám jeden veľký u banky, kde mám hlavný účet a druhý malý (len 800 eur). Vďaka nepozornosti som nemal dostatok prostriedkov na druhom účte. Splátku mám 30 eur a chýbalo mi 20 eur.

Dnes ako mi prišla sms o omeškaní, tak som to hneď uhradil. Pre istotu som danú banku kontaktoval a povedali m, že už mám vďaka tomuto negatívny záznam v úverovom registri.

Môže to negatívne ovplyvniť situáciu, keď budem žiadať v budúcnosti o hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali raz jedno omeškanie niekoľko dní, budete to mať v úverovom registri, ale nie je to veľký problém.

Ak budete mať splnené ostatné bonitné faktory - príjem, dobrý zamestnávateľ, vek, tak Vám hypotéka bude schválená. Avšak ideálne by bolo, ak by prešlo od tohto negatívneho záznamu aspoň 12 mesiacov. Bankám by ste dokázali, že od posledného omeškania viete dobre splácať úvery a že to bol výnimočný stav.

Ak by ste mali v pláne riešiť hypotéku v najbližších rokoch, odporúčal by som Vám to riešiť s hypotekárnym špecialistom. Ten sa vyzná do toho, ako jednotlivé banky pozerajú na negatívny úverový register. Aby sa náhodou nestalo, že podáte žiadosť o hypotéku a nedajbože Vám ju zamietnu a skomplikuje Vám to vybavovanie hypotéky.

Ak to bude aktuálne, pokojne môžete aj mne napísať na email a poradím Vám najlepšiu možnosť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk