Platí sa daň z výberu pri investičnom sporení?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

mám sporenie vo fondoch v SLSP - Fond maximalizovaných výnosov a Aktívne portfólio. Sporím tam tretí rok.

Platí sa daň z výberu pri takýchto sporeniach?

Na nete som sa dočítala, že nejaké investovanie má byť oslobodené od daní.

Týka sa táto novela aj môjho prípadu?

Budem platiť daň pri zrušení sporenia?

Posielam link: https://www.finsider.sk/investicie/dan-z-podiel...

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno. Bývalá vláda túto povinnosť zrušila s platnosťou od 01.01.2024, avšak aktuálna vláda to znova zaviedla minulý týždeň, čiže budete musieť platiť daň zo zisku 19%. Jedine sa neplatí pri ETF fondoch po 1 roku, čiže odporúčam by som investície presmerovať tam.

Ak by ste chceli v tejto oblasti poradiť, pokojne mi napíšte na mail a pomôžem Vám. Prípadne si prečítajte článok o ETF fondoch na našej stránke: https://relyon.sk/blog/investovanie-do-etf-fondov/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk