Po mame som zdedila byt s hypotékou. Pokračujem v splácaní ako splácala mama?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

zdedila som byt po mame, ktorá mala na byt hypotéku s fixným úrokom na nejaký čas. Hypotéka bola robená na ten byt zhruba pred 5 rokmi.

Môžu sa meniť podmienky splácania, alebo pokračujem v podmienkach ako ich mala moja mama?

Hypotéka bola robená v SLSP.

Ako to je v tej medzifáze po smrti a dedičským konaním ohľadne platenia hypotéky?

Niekde som si našla, že by sa to splácanie malo v danom období pozastaviť a po ukončení dedičského konania sa v tom pokračuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

to je skôr otázka na niekoho, kto rieši dedičské konania.

Ale skoro na isto je to tak, že dedíte majetky aj dlhy tak ako boli. Hypotéka ostane s rovnakými podmienkami. Ako píšete, hypotéka by sa mala pozastaviť do doby, dokým sa nedorieši dedičské konanie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk