Poradíte mi ohľadom splácania revolvingového úveru?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

od spoločnosti Home Credit som v roku 2016 vzala pôžičku na kartu - revolvingový úver. Splácam po 50 eur mesačne už 5 rokov. Spoločnosť mi však oznámila, že musím ešte doplatiť 1 900 eur. Mesačné splátky tým pádom platím len tak do vetra.

Čo mám robiť?

Keď splácam, aj tak mi stále ostáva tá istá suma ako som si požičala.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je vhodné sa na to pozrieť a poradiť. Mám skúsenosť s viacerými prípadmi, kedy pre daného človeka absolútne nebol vhodný revolvingový úver. Často je najrozumnejšie siahnuť na refinancovanie, resp. konsolidáciu.

Niektoré revolvingové úvery v podobe kreditných kariet alebo kontokorentných úverov (povolených prečerpaní na účte) sú pri využívaní minimálnych splátok, ktoré Vám spoločnosť odporúča, takmer NEKONEČNÉ. Úroky sú totiž veľmi vysoké a z minimálnej splátky ide drvivá väčšina peňazí na úrok a z istiny ubúda len minimálne.

Odporúčam sa poradiť, refinancovať ak to dovoľujú príjmy do iného typu úveru a úver takto zlikvidovať.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk