Poradíte ohľadom hypotéky?

Zodpovedané
21. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Je možné získať na 100 percent ceny 1/2 bytu hypotéku, alebo úver, keď som vlastníkom druhej polovice bytu, ktorou by som tiež ručila banke?

Jedná sa o výšku úveru cca 25 000 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či dobre rozumiem, ale asi sa môže jednať o kúpu podielu (polovice bytu) od spriaznenej osoby - napr. od rodičov/súrodenca a pod. V takomto prípade, ak je napr. hodnota bytu 60 000 EUR a Vy sa dohodnete na kúpnej cene 25 000 EUR za podiel 1/2, tak viete dostať v režime takéhoto financovania kúpy od spriaznenej osoby aj tých celých 25000 EUR.

Pritom sa založí ale celá nehnuteľnosť - kedy vyplatením kúpnej ceny 25000 EUR sa na základe zmluvy na katastri nechá previesť vlastníctvo na Vás (teda sa stanete jedinou vlastníčkou nehnuteľnosti).

Ak som Vašu otázku zle pochopil, tak mi prípadne napíšte mail, kde situáciu upresníte a vieme to ešte prekonzultovať.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk