Priateľ je občan Bosny a Hercegoviny. Dostaneme hypotéku na Slovensku?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

viem, že občania tohto štátu patria do "rizikových krajín" v bankovom sektore. Môj priateľ je občanom tohto štátu, chceli by sme riešiť bývanie, máme svoje úspory, potrebovali by sme financovať tak 50% ceny nehnuteľnosti.

Je nejaká šanca, že by sme mohli ísť do hypotéky spoločne?

Mám všetko radšej riešiť ja sama ako občan Slovenska?

On pracuje na Slovensku 6 rokov, má udelený dlhodobý pobyt na území SR. Nemá žiadne podlžnosti. Zmluva v práci na dobu neurčitú, pracuje 6 rokov v tej istej spoločnosti.

Sú tieto fakty pre banku podstatné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má trvalý pobyt na Slovensku, vie to prejsť v akejkoľvek banke. Ak má len prechodný, tak v SLSP alebo VÚB banke. Podľa toho aký má pobyt si treba vybrať banku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk