S manželom sme prišli o prácu, nedostali sme hypotéku a majiteľ predal byt, ktorý sme chceli

1. jún 2020

Zeny, do placu mi je. 6 rokov sme s muzom dreli ako kone, aby sme si mohli zabezpecit vlastne byvanie. Konecne sme mali nasetrenu sumu, pri ktorej by nam dali hypoteku a ostalo by nieco aj na prerabku, v aprili mi mali dat zmluvu na neurcito, uz bolo dohodnute stretnutie v banke a kvoli korone sme prisli obaja o pracu. Takze ziadna hypoteka, nadalej platime drahy najom, miname z uspor a dnes som sa dozvedela, ze majitelia nasho vysnivaneho bytu uz dalej necakali a byt predali. Cely vecer bulim.

pribinak
1. jún 2020

Nerev. Prácu si nájdeš a vysnívaných bytov ešte bude cely kopec. Však zajtra nie je koniec sveta

evica01
1. jún 2020

Malo to tak byt. Najdete nieco oooovela lepsie. Uvidis 😊

ckocka
1. jún 2020

Vezmi to z druhej stránky. Obaja ste prišli o prácu ale nemusíte sa obávať o holé živobytie, máte našetrené.
Prácu si zase nájdete, ale teraz nikto nevie čo bude na jeseň, ak by ste sa teraz vydali zo všetkých peňazí, čo by sa stalo v prípade ďalšej kríze.
Možno ste naopak mali velké šťastie.

autor
1. jún 2020

@pribinak
@evica01 baby neviem, ozaj to bol skvely byt, 4 bytovka, prizemie s velkou zahradou a cca o 60 000 menej ako idu podobne byty. Uz mam ulozene vsetky stranky s vecami, co sme sli nakupit, ako sme sli prerobit a nic z toho. O rok sme chceli 2. dieta a takto budeme musiet rozmyslat, ci dieta alebo byt..no proste cele zle.

autor
1. jún 2020

@ckocka tymto sa aj ja utesujem, ze aspon mame peniaze a nemusim riesit ako druhi, co s hypotekou, z coho uvarit...ale ked nam dnes oznamili, ze ho predali, tak ma to vzalo.

evica01
1. jún 2020

Uvidis, ze sa nieco ukaze, ze si budes brucho suchat, ze ste ho nekupili 😁
Priprav sa, ze idete stavat dom ☝️

pribinak
1. jún 2020

Ale prosím tá, ste cela rodinka zdravá, to je hlavne, ešte nájdeš aj lepší byt

autor
1. jún 2020

@evica01 tak to nie 😂😂 zijem v zahranici a tu idu pozemky od 100 000 vyssie. Priemerna cena je tak 250 000.

autor
1. jún 2020

@pribinak no dufam, mozno kvoli krize pojdu ceny nehnutelnosti dole a o rok si budeme moct nieco dovolit.

evica01
1. jún 2020

Daj potom vediet 💛

jaskolka
2. jún 2020

Ber to, že tak to malo byt. Nevies, ako by to bolo potom s prácou, či by ste mohli splácať a podobne. Prácu nájdete, aj nový byt určite tiež. Zase to nebol jediný byt na svete. A co sa týka, že majiteľ ho predal, tak tiež to je pochopiteľne, nemohol čakať, ako a ci vôbec budete schopní ho kúpiť. Život ide ďalej, nemá význam tersz riešiť, čo už nezmenís

mogaa
2. jún 2020

Ak nad tým logicky pouvažuješ, prídeš na to, že je to tak oveľa oveľa lepšie.....iste prenájom je drahý ale pokiaľ ste obaja prišli o prácu, hypotéka by bola samovražda.....všetky prachy by ste vrazili do bytu, vy dvaja bez práce k tomu dieťa......takto nie ste v takom tlaku, síce míňate úspory pokiaľ bude práca ale nemusíš stresovať z čoho zaplatíš nájom a ostatné nevyhnutné výdavky.....a neboj, dobre bude.....

hettinka
2. jún 2020

Korona nabúrala plány asi všetkým, niekomu menej, niekomu viac. Ja som bola tiež tesne pred jednou životnou zmenou, bohužiaľ, plány som nateraz musela zrušiť a možno ich budem realizovať neskôr, alebo sa veci vyvinú úplne inak... Ja to beriem tak, že to asi tak malo byť. Život ma naučil nerobiť veľké plány, lebo poväčšine nevyjdu. Ako sa hovorí, človek mieni, pán boh mení...
Je samozrejmé, že ti je smutno, že sa musíš s tým vyrovnať ty aj manžel ... dôležité je, aby ste to spolu prekonali a nenarušilo to váš vzťah.
A to dieťa tiež neodkladaj, lebo nakoniec tiež nemusí byť ...
Byty boli a budú, ked nie tento, bude iný, možno lepší, krajší... len aby ste našli teraz robotu. A hlavne, najskor rieš robotu, byt a potom to, čo si tam kupiš.

mamutka
2. jún 2020

Je to ťažké, ale iste to tak malo byt. Z nejakého dôvodu ten byt bol oveľa lacnejši, možno hlučný susedia hore a kde kto to vie, zato ponúkali lacno. Možno im do záhrady susedia zhora hádžu spaky z cigariet, ako to býva tu, možno to vlhne a plesnie, musia to pred predajom maskovať malovkou. Ber to tak 😂
Hlavne ze ste zdraví a spolu. Iste to poriesite.

hettinka
2. jún 2020

Nebolo by riešenie sa vrátiť na Slovensko, aspoň dočasne. Tu z peňazí, ktoré máte, si môžete dovoliť byt alebo postaviť domček možno aj hneď, prípadne nájmy sú určite oveľa lacnejšie. Ked robotu aj tak nemáte...

lenuliatko84
2. jún 2020

Aj u nas v dubnici su ceny podobne,hroza.pozemky za 65 000 a postavený dom 140000 az 250 000

c_est_la_vie
2. jún 2020

@lenuliatko84 autorka hovorila ze pozemok tam ide od 250 000.

Nas kebyze vysiel dom v nasom meste 150 -230 000 tak skacem 3 metre od stastia a to mame 4 izbovy bungalov, ziadnu vilu 😀.

gelifil
2. jún 2020

Ja ta uplne chapem...brala by som to rovnako. Na rozdiel od vsetkych ostatnych komentarov nie som taka optimisticka.....su pred nami tazke casy:(...a trh srealitami sa velmi nepohne.Kazdy bude chciet predat za draho, bude cakat, kym kriza skonci...

kiwi3
2. jún 2020

na jednu stranu to sklamanie chapem, ale v zasade sa to dalo cakat. ja byvam napr. v bratislave a tu nikto necaka ani sekundu, ci si rozmyslis alebo ti daju hypoteku, nic take. prachy na drevo rozhoduju a to je cele. a to este nespominam ceny.

evalin88
2. jún 2020

Ja ti dam iny priklad. Moja mama bola 2 roky s priatelom v podnajme v zahranici. Nasli si podkrovny mensi byt, vzali hypoteku. Maly vacsinu z uspor Vypovedna lehota podnajmu 2 mesiace ( za predpokladu, ze si majitel nenajde niekoho ineho). Do toho prisla korona. Kedze obaja pracovali v cestovnom ruchu prisli o pracu. Obaja su na podpore. 2 mesiace platili podnajom jedze majitel nevedel nikoho najst + hypo a najom k novemu bytu. Mama bude mat 53 a stale je bez prace.. mozno odva tyzdne otvoria hotel kde pracuje a mozno nie. Jej priatel uz nastastie pracuje, ale vzal tu najtazsiu manualnu robotu v regione, len aby mali aspon jeden prijem. Cize keby vedeli co bude, urcite by do toho nesli a nezadlzili sa.

oli18
2. jún 2020

Tak sa vráť s tými nasporenými peniazmi na Slovensko a kúp si byt tu. Asi by si mala aj dosť, nemusela by si brať hypotéku. Ľudia žijú aj tu a majú sa dobre .

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
2. jún 2020

Akurat som sa ta chcela pytat, ze kde bol ten byt, lebo ja idem davat moj na predaj velky 3 i v 4bytovke a s velkou zahradou, ale nic teda, moj je na slovensku 😁

kocurikpupcek
2. jún 2020

no dostali ste sa do nie moc prijemnej situacie. Ale povedz si tak, ze mohlo byt aj horsie. Stale mate uspory, zdravie a jeden druheho. A byt bude este iny a lepsi...len to trochu potrva. Tieto veci s bytom ste mali sice naplanovane. Ale stale vas nic netlacilo, ze to musite vsetko tak spravit. (napr. necakane dalsie dieta na ceste, strasna choroba, necakany uraz). Neboj vsetko sa na dobre obrati.

missdiva
2. jún 2020

No podla mna mozes byt rada, ze ste si nevzali hypoteku a neprisli ste obaja o pracu potom. Mega stastie v nestasti 🍀 tesila by som sa (neplakala 🙈 )...

ivka676bu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz