Prišli by sme v prípade svadby o refinanc bez navýšenia?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

mám hypotéku, v ktorej figurujem sama. Je to kvôli partnerovi, ktorý má osobný bankrot. Nie sme zobratí, ale chceli by sme sa zobrať. Máme spolu 2 deti.

Ako všeobecne sa pristupuje k takejto situácii, ak by prešla doba po osobnom bankrote, zobrali by sme sa a hypotéku by sme refinancovali?

Mohlo by mi to uškodiť v zmysle refinanc bez navýšenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neuškodilo by Vám to. Myslím, že by ani vôbec nemusel ísť do úveru z právnej stránky (to by som sa skôr opýtal právnika).

A aj keby musel ísť štandardne s Vami do refinančného úveru, tak či tak viete spraviť zúženie bezpodielového spoluvlastníctva manželov, vďaka čomu by do úveru pristúpiť nemusel. Čiže nebude to určite problém.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk