Som aktívny alebo pasívny sporiteľ?

Zodpovedané
16. máj 2023

Dobrý deň,

mám 41 rokov a do 2. piliera som vstúpila v roku 2005. Myslím, že som nič odvtedy nemenila. Čo menili spoločnosti, tak to sa zmenilo automaticky. Mám fond dlhopisový garantovaný.

Mám ešte do 31.5.2023 požiadať o zmenu na PIS?

Som aktívny alebo pasívny sporiteľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste pasívny sporiteľ, o zmenu na PIS žiadať nemusíte. Automaticky sa Vám to zmení v nastavení 2. piliera.

Určite odporúčam túto zmenu využiť kvôli oveľa lepšiemu dlhodobému zhodnoteniu indexových fondov oproti dlhopisovým garantovaným.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk