Som v úverovom registri. Budem mať problém pri otvorení si účtu v banke a pri pôžičke?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

chcem si založiť účet v nejakej banke a chcem si vziať pôžičku cca do 5 000 EUR.

Bude problém s tým, keď som v úverovom registri?

Po 5 rokov sa to vymaže automaticky, alebo musím o to požiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

s otvorením účtu problém nebude, no s pôžičkou áno.

Ak máte negatívny úverový register (exekúcie, bankrot, omeškania na splátkach či nedávny odklad splátok), tak pôžičku nedostanete. Možno by Vám to prešlo v nejakej nebankovke, ale to by som Vám neodporúčal.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk