Som živnostník s príjmom cca 30 000 EUR a daňovým priznaním na nule. Kde mi prejde hypotéka?

Zodpovedané
2. jan 2024

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na hypotéku pre živnostníka. Môj ročný príjem je cca 30 000 EUR. Daňové priznanie mám robené na 0.

Aká výška hypotéky by mi mohla byť schválená?

V ktorej banke by mi to prešlo?

Mám 30 rokov a som bez deti. Hypotéku by som potreboval cca 160 000 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je dôležité vedieť, že ako dlho máte fungujúcu živnosť. Pre najviac možností v bankách potrebujete pracovať aspoň jedno celé zdaňovacie obdobie, teda od 01.01.2023 doteraz. Minimálne 6 mesiacov v predošlom zdaňovacom období.

Najviac čo sa Vám dá akceptovať je vo Vašom prípade 55% z Vašich tržieb ako ročný príjem. Pokiaľ ste komorový pracovník (advokát, lekár, notár atď), tak je maximum 60%. Pri 55% by ste mali limit 110 000 EUR. Pri 60% by ste mali limit 120 až 125 000 EUR.

Na 160 000 EUR by ste potrebovali buď tržbu tak 41 000 EUR za rok, alebo zaplatiť daň približne 3500 EUR a neuplatniť si skoro žiadne náklady. Prípadne zobrať ručiteľa s príjmom do úveru.

Ak by ste to potrebovali odkonzultovať, pokojne nám napíšte a skúsime niečo vymyslieť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk