Zápis v registri a všade zamietnutý úver. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Manžel pracuje a zarába aj do 1 200 eur. Je zapísaný v úverovom registri, lebo pred 5 rokmi mal úver asi 300 eur od spoločnosti Provident. Ostal dlžný ešte asi 5 splátok. Ten úver zobral mame, ktorá ho prestala platiť. Dlžnú čiastku zaplatil a od spoločnosti Kruk prišiel list, že dlh je splatený a ukončený. Povedali nám, že máme žiadať o vymazanie z registra. Tak sme poslali a ešte nám nič neprišlo - všetko sme si stiahli na stránke moje financie.

Je šanca, že nám v budúcnosti dajú niekde úver?

Partner žiadal o úver vo VÚB banke aj Raiffeisen, no neprešlo mu to. Cez Qvatro nákup máme už 3 veci.

Viete nám pomôcť?

Úver potrebujeme.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem si úplne prestaviť, na základe čoho by sa mal vykonať výmaz z úverového registra. Ak to dobre chápem, tak úver reálne manžel zobral na seba a bohužiaľ má s ním problém z dôvodu neplatenia jeho mamy. Teda nie je dôvod, aby mu zápis vymazali. Určite zohráva úlohu aj to, kedy došlo k vyplateniu, čo predpokladám, nebolo pred 5 rokmi ale asi neskôr (možno teraz počas overovania, či Vám poskytnú hypotéku?).

Nie je to moc dobrá situácia, nakoľko, ak prišiel už list od inej spoločnosti, tak úver už bol pravdepodobne pôvodnou spoločnosťou posunutý na vymáhanie. Určite je ale dobre, ak sa neriešila exekúcia a vyplatil sa úver hneď po tomto zistení a v rámci vymáhania. Tiež je lepšie, že nejde o vysokú čiastku. Avšak tým nechcem situáciu zľahčovať, ale vidím tam nejakú šancu na riešenie.

Potreboval by som však oveľa viac detailnejších informácií, tiež by som odporúčal si vyžiadať výpis z úverového registra (cez tento web http://moje-financie.sk/). Získate tak presný prehľad, čo vidia banky pri posudzovaní žiadosti a overovaní registra, aby Vás neprekvapilo aj niečo ďalšie.

Ak chcete, napíšte na mail a skúsim sa na to pozrieť a prejsť si to s Vami detailnejšie. Určite, než sa s niekým poradíte, by som nezadával ďalšie žiadosti o úver, nakoľko aj zamietnuté úvery v registri môžu banky posudzovať negatívne, ak je zamietnutých žiadostí viac.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk