10 ročná dcéra nemá už 4 mesiace menzes. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

dcéra má 10 rokov a menštruovať začala ako 9 ročná. 11 rokov bude mať až v marci. Teraz mala menštruáciu 9. júna a potom 22. júna. V tom istom mesiaci mala dvakrát a odvtedy sa jej zastavilo ju nemala.

Ide o autistku, bolesti nemá.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v danom prípade musím doporučiť konzultáciu u detského gynekológa.

Ale osobne si myslím, že pokiaľ nie sú iné ťažkosti, tak sa netreba obávať. Jej hormonálny systém je ešte nezrelý, teda je to prirodzené. Obvykle sa do dvoch rokov menzes spravidelní, niekedy to však trvá do dosiahnutia dospelosti.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník