Znamená špinenie a bolesti v podbrušku ovuláciu?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

už tri cykly po sebe mám cca týždeň po menštruácii špinenie, bolesti krížov a v podbrušku. Podobne ako pred menštruáciou. Nikdy predtým som niečo také nemala. V júli 2022 som podstúpila kyretáž.

Môže to byť z toho?

Jedná sa o ovuláciu a má to vplyv na plodnosť ženy?

Gynekológ mi bral aj krv na hormonálny profil. Tvrdil, že nevidí zvýšené hormóny. I napriek tomu mám sem tam na krku tmavé chĺpky aj v okolí bradaviek. Obvodná lekárka mi brala tiež a taktiež povedala, že nemám hormóny zvýšené. Bojím sa, z čoho to môže byť.

Akurát riešim aj zmenu gynekológa. Bojím sa, aby som nemala potiaže otehotnieť. Mám 29 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

špinenie v strede cyklu môže značiť prebiehajúcu ovuláciu. Ide o prirodzený prejav, ktorý na plodnosť nemá negatívny efekt.

Samozrejme, pokiaľ sú všetky ostatné výsledky vyšetrení v poriadku.

Čo sa týka ochlpenia, pár chĺpkov na opísaných miestach nie je ničím neobvyklým. Ideálne je si chĺpky vytrhať pinzetou, ak nie sú početné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník