Aké má prekonaná toxoplazmóza riziká pre plod?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

vo výsledkoch prvotrimestrálneho screeningu mi vyšli pozitívne IgG proti Toxoplazme. (Prvý pôrod som mala pred 14 mesiacmi a tam som ich ešte pozitívne nemala. Čiže to musí byť nedávna infekcia).

Má prekonaná toxoplazmóza nejaké rizika pre plod?

Neviem, či som ju mala v 1. trimestri ale to by už teraz v 13. týždni (12+2) doktorka videla na ultrazvuku nejaké postihnutie plodu?

Mám z toho hrozný pocit. A to som bola v prítomnosti mačky možno pred 3 rokmi.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

prekonaná infekcia nemá žiaden negatívny vplyv na vývoj plodu. Keby išlo o nedávno prekonanú infekciu, mali by ste pozitívne aj IgM protilátky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník