Aké sú príčiny dlhotrvajúcej menštruácie?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

aké sú možné príčiny dlhšie trvajúceho menštruačného krvácania?

Som 5 mesiacov po sekcii, ráno a večer ešte dojčím, kontrola po šestonedelí bola ok, nemám žiadne ťažkosti. Prvú menštruáciu som dostala 4 mesiace po pôrode, normálne bolesti, trvala 6 dní, presne ako pred tehotenstvom. Teraz ďalšia prišla po 27. dňoch. Krvácanie ako vždy, šesť dní, no dnes som si všimla, že opäť krvácam červenú krv.

Je takýto výkyv v poriadku?

Ďakujem!

Dobrý deň,

určite áno. Ide o začiatky cyklu po pôrode. Telo sa musí dostať do novej rovnováhy.

Ak by špinenie pretrvávalo viac ako 10 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás pre istotu vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník