Aké vyšetrenia odporúčate u 37-ročnej druhorodičky?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Trisomy testu.

Stačí počas tehotenstva u 37-ročnej druhorodičky absolvovať Trisomy test a podrobný morfologický ultrazvuk v 2. trimestri u MUDr. Grochala v Martine?

Je nutná aj amniocentéza?

Sú veľké rizika v súvislosti s vyšším vekom?

Čo by sme ešte mohli urobiť, aby sme eliminovali možné riziká?

Ultrazvuk v 14. týždni a aj Trisomy testy boli v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

vek ešte nie je privysoký, preto nie je dôvod na obavy pokiaľ boli výsledky NIPT testu negatívne. Ich výsledok by mal byť s presnosťou viac ako 99%.

Absolvujte ešte morfologické vyšetrenie u špecialistu v 20. týždni, aby sa vedelo, že okrem genetických odchýlok aj vývoj orgánov pokračuje správne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník