Ako dlho môžem užívať Norethisteron na oddialenie menštruácie?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, ako dlho môžem užívať Norethisteron na oddialenie menštruácie?

Beriem ho od 18. júla, po vysadení by mala menštruácia do 3 dní naskočiť a nakoniec by som ju mala mať znova počas dopredu neplánovanej dovolenky. Tak či je možné ju dlhodobo užívať a ako dlho.

Ďakujem.

Dobrý deň,

Norethisteronom oddialite menzes po žiadúcu dobu. Maximány časový úsek udaný nie je. Samozrejme oddiaľte menzes len na dobu, ktorá je nevyhnutná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník