Ako dlho trvá krvácanie po kolposkopii?

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

mám približne 10 dní od kolposkopie, kde mi robili biopsiu a zároveň zavádzali teliesko. Na oddych po zákroku moc nebol čas, mám 9 mesačného syna. Prvé dni som mala len silnejší výtok, ale posledné dva - tri dni som začala aj slabšie krvácať.

Je to v poriadku, resp. ako dlho trvá kým sa telo dostane do normálu?

Je lepšie navštíviť lekára?

Ďakujem.

Dobrý deň,

špiniť/slabo krvácať môžete aj 2 týždne po vyšetrení, prípadne myslite aj na začínajúci menzes.

Pokiaľ by špinenie zapáchalo, pridružili by sa bolesti, prípadne by pretrvávalo aj po 14 dňoch, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník