Ako hodnotíte moje výsledky?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v náleze lekár popisuje menšiu jednoduchú cystu vpravo. Nevylučuje, že sa môže jednať o neprasknutý folikul. Teda neprebehnutú ovuláciu. Z toho môžete mať aj v závere popisované bolesti v podbrušku.

Ďalší postup je veľmi správny. Odobral pre istotu onkomarkery, nariadil kontrolu o 3 mesiace.
Pri danom náleze je veľká pravdepodobnosť, že cysta praskne alebo sa vstrebe a na kontrolnom ultrazvuku po 3 mesiacoch už nič vidieť nebude.

Pokiaľ by sa ale bolesti stupňovali, prípadne by sa nález výraznejšie zväčšil, doporučená je laparoskopická diagnostika a prípadné ošetrenie vaječníka.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník